Portal pi?karski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz. Rzetelne i pewne ?ród?o informacji z zakresu polskiej pi?ce no?nej.

Jak ma?o kto, dok?adnie ?ledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczeg?ólnie I, II, III oraz IV ligi. Naj?wie?sze doniesienia z polskich boisk pi?karskich, wyniki na ?ywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po ka?dej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka.net.

Uwag? swoj? skupiamy zarówno na rozgrywkach ligowych, jak równie? Pucharze Polski oraz polskiej reprezentacji pi?karskiej. Ca?y czas dostarczamy naj?wie?sze aktualno?ci z polskiego ?wiata pi?ki no?nej.

Terminarz rozgrywek, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, wyniki na ?ywo - Pi?ka no?na w najlepszym wydaniu, to w?a?nie portal www.polskapilka.net. Po prostu wchodzisz i wiesz!

Czwartek, 19 września 2024

Aktualności

Czwartek, 19 września 2013, 23:51

Komentarze trenerów i piłkarzy po meczu Lazio - Legia

Wydaje mi się, że pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Być może to nawet my mieliśmy lepszą sytuację do strzelenia gola i trudno przewidzieć, co wtedy by się stało - powiedział po meczu trener Legii, Jan Urban. Oto gorące komentarze z Rzymu.

Lubisz polską piłkę? Polub nas na Facebooku!

Jan Urban (trener Legii Warszawa): - W drugiej połowie Lazio ruszyło energicznie do ataku, zepchnęło nas do obrony i zdobyło bramkę. Włosi przejęli inicjatywę na kilkanaście minut, ale potem to my znowu prowadziliśmy grę. Szkoda, ponieważ była okazja, żeby wywieźć stąd dzisiaj przynajmniej remis. To był bardzo wyrównany mecz. Zawsze znajdą się zawodnicy, którzy mogliby zagrać lepiej i ci, którzy zagrali dobrze. Podobała mi się gra Dominika Furmana - zagrał jak dojrzały piłkarz. Uważam, że wykorzystaliśmy doświadczenie z eliminacji Ligi Mistrzów i rozegraliśmy dobre spotkanie.

- Lazio przewyższało nas fizycznie, są „wyższą” drużyną od Legii i było to widać przy stałych fragmentach gry. Czekają nas jeszcze mecze z Apollonem i Trabzonsporem. Zobaczymy, jak zaprezentujemy się na ich tle. Zdecydowanym faworytem grupy jest Lazio. Pozostali powalczą o drugie miejsce.

- Nie wiemy jeszcze co z Dwaliszwilim, czekamy na wyniki badań. Wstępna diagnoza jest taka, że uraz nie jest bardzo poważny.

Vladimir Petković (trener Lazio Rzym): - To bardzo dobry i ważny wynik, świetnie zaczęliśmy rozgrywki Ligi Europejskiej. Jeżeli chodzi o mecz, to dobrze graliśmy w drugiej połowie. Pierwsza była dla nas bardzo trudna. Teraz czekamy na derby. Uważam, że zasługujemy na więcej kibiców na stadionie, ale nie jestem rozczarowany, że było ich tak mało. Dziękuję tym, którzy przyszli.

Marek Saganowski (napastnik Legii Warszawa): - To pierwszy mecz. Trzeba się uczyć i wyciągać wnioski. Na pewno szkoda. Było dosyć ciężko. Myślę, że w pierwszej połowie z tych trzech sytuacji, które stworzyliśmy, powinniśmy wykorzystać chociaż jedną. Z takim przeciwnikiem więcej się nie stwarza. Lazio stworzyło dwie sytuacje, wykorzystało jedną i wygrało mecz.

- Cały blok defensywny Lazio grał bardzo dobrze. Ja jako napastnik żyję z podań w polu karnym i jeśli ich nie ma, to ciężko mi też coś samemu stworzyć. Dzisiaj było mało dograń w pole karne, ale na takim poziomie tak się gra - trzeba czekać na swoją szansę. Szkoda, że grałem tylko 68 minut, bo myślę, że w końcówce na pewno stworzyłaby się na pewno jakaś sytuacja.

- Ten przeciwnik to była jedna z najwyższych półek europejskiej piłki. To pierwszy mecz, trzeba się uczyć i wyciągać wnioski. Myślę, że pierwsze 45 minut pokazało, że potrafimy grać i z takim przeciwnikiem. Graliśmy dobrze taktycznie. Nie można było się spodziewać, że rzucimy się na Lazio, bo wynik byłby inny... W takich meczach nie można grać otwartej piłki, bo to się może skończyć katastrofą. Z każdym można wygrać, ale to jest kwestia tego, czy się wykorzysta sytuacje.

Jakub Rzeźniczak (obrońca Legii Warzszawa): - Mieliśmy jedną lub dwie sytuacje, a z taką drużyną jak Lazio nie stworzy się pięciu czy dziesięciu, lecz właśnie tyle i trzeba je wykorzystać. Lazio również stworzyło kilka sytuacji pod naszą bramką. Wyszły wtedy na wierzch ich większe umiejętności. Przegraliśmy 0-1 i nie udało nam się zdobyć ani jednego punktu. Przespaliśmy początek połowy. Ciężko mi powiedzieć, dlaczego daliśmy tak się zepchnąć w pierwszych piętnastu minutach po przerwie, czego konsekwencją była strata bramki. Później staraliśmy się zagrać trochę wyżej i zaryzykować. Byliśmy częściej na połowie przeciwnika, lecz nie przełożyło się to na liczbę klarownych sytuacji.

Jakub Kosecki (pomocnik Legii Warszawa): - Uważam, że potrafimy grać w piłkę na wysokim poziomie, lecz musimy utrzymywać się przy piłce i stwarzać sytuację. To nam lepiej wychodzi. Cały zespół się broni, jednak wolimy grać w ofensywie. Ciężko powiedzieć, co stało się na początku drugiej połowy. Potem staraliśmy się to odwrócić, lecz już się nie udało. Wydaje mi się, że Lazio jest silniejszą drużyną niż Steaua. Gdzieś z tyłu głowy mamy fakt, że odpadliśmy z Ligi Mistrzów, jednak mamy głowy wysoko podniesione i ciężko trenujemy, aby w takich meczach jak z Lazio pokazać, że potrafimy grać w piłkę. Teraz to się udało.

Miroslav Radović (pomocnik Legii Warszawa): - Wydaje mi się, że pierwszą połowę zagraliśmy dobrze i tak samo weszliśmy w mecz. Nie było zbyt wielu sytuacji. Kto wie, jak to wszystko by się potoczyło, gdyby "Kosa" zdobył bramkę. Na pewno nie jest to wytłumaczenie. Musimy więcej od siebie wymagać, jednak nie oszukujmy się - zagraliśmy z Lazio. Oni są faworytami tej grupy, bardziej doświadczonym zespołem, który ma więcej takich meczów. Piłkarze Lazio to profesjonaliści. Dla nich każdy mecz jest ważny, niezależnie od zawodnika. Mają po prostu szeroką kadrę. Nie mamy się czego wstydzić - musimy teraz wygrać kolejny mecz.