Portal pi?karski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz. Rzetelne i pewne ?ród?o informacji z zakresu polskiej pi?ce no?nej.

Jak ma?o kto, dok?adnie ?ledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczeg?ólnie I, II, III oraz IV ligi. Naj?wie?sze doniesienia z polskich boisk pi?karskich, wyniki na ?ywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po ka?dej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka.net.

Uwag? swoj? skupiamy zarówno na rozgrywkach ligowych, jak równie? Pucharze Polski oraz polskiej reprezentacji pi?karskiej. Ca?y czas dostarczamy naj?wie?sze aktualno?ci z polskiego ?wiata pi?ki no?nej.

Terminarz rozgrywek, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, wyniki na ?ywo - Pi?ka no?na w najlepszym wydaniu, to w?a?nie portal www.polskapilka.net. Po prostu wchodzisz i wiesz!

Lewandowski 18 - Salpingidis 51

Jesteś kibicem polskiej piłki?  Polub nas na Facebooku!

W meczu otwarcia mistrzostw Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski zremisowała z Grekami 1-1 (1-0). Gospodarze mistrzostw objęli prowadzenie w 18. minucie spotkania po celnej główce Roberta Lewandowskiego - dośrodkowywał Jakub Błaszczykowski. W 51. minucie do wyrównania doprowadził Dimitris Salpingidis. Pechową dla polskiego bramkarza okazała się 71. minuta, w której Wojciech Szczęsny po faulu na Greku opuścić musiał boisko. Pierwszy mecz Euro 2012 obie ekipy kończyły w dziesiątkę, a w 72. minucie rzut karny obronił Przemysław Tytoń.

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek, 13. Marcin Wasilewski, 15. Damien Perquis, 2. Sebastian Boenisch - 16. Jakub Błaszczykowski, 7. Eugen Polanski, 11. Rafał Murawski, 10. Ludovic Obraniak, 8. Maciej Rybus (71 Przemysław Tytoń) - 9. Robert Lewandowski.

Grecja: 1. Konstantinos Chalkias - 15. Vassilios Torossidis, 19. Sokratis Papastathópoulos, 8. Avraam Papadópoulos (38 Kyriakos Papadopoulos), 20. Iossif Cholevas - 18. Sotirios Ninis (46 Dimitris Salpingidis), 21. Konstantinos Katsouranis, 2. Ioannis Maniatis, 10. Geórgios Karagounis, 7. Geórgios Samaras - 17. Theofanis Gekas (68 Kostas Fortounis).

żółte kartki: Papastathopoulos, Holebas, Karagounis (Grecja)

czerwona kartka: 43 Papastathopoulos za drugą żółtą (Grecja) - 50 Szczęsny za faul w polu karnym (Polska)

sędzia: Velasco Carballo (Hiszpania)

widzów: 56 070