Portal pi?karski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz. Rzetelne i pewne ?ród?o informacji z zakresu polskiej pi?ce no?nej.

Jak ma?o kto, dok?adnie ?ledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczeg?ólnie I, II, III oraz IV ligi. Naj?wie?sze doniesienia z polskich boisk pi?karskich, wyniki na ?ywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po ka?dej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka.net.

Uwag? swoj? skupiamy zarówno na rozgrywkach ligowych, jak równie? Pucharze Polski oraz polskiej reprezentacji pi?karskiej. Ca?y czas dostarczamy naj?wie?sze aktualno?ci z polskiego ?wiata pi?ki no?nej.

Terminarz rozgrywek, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, wyniki na ?ywo - Pi?ka no?na w najlepszym wydaniu, to w?a?nie portal www.polskapilka.net. Po prostu wchodzisz i wiesz!

Czwartek, 19 września 2024

Reprezentacja

Sobota, 24 listopada 2012, 22:14

Lewandowski strzelcem obu bramek w meczu z Mainz. Polak liderem strzelców

Borussia Dortmund wygrała dzisiaj wyjazdowy mecz 13. kolejki Bundesligi z FSV Mainz 2-1. Obie bramki zdobyte dla mistrzów Niemiec zaliczono ostatecznie Robertowi Lewandowskiemu - informuje oficjalna strona niemieckiej Bundesligi. Wcześniej, trafienie z jedenastej minuty przypisano na konto Marco Reusa.

Lubisz polską piłkę? Polub nas na Facebooku!

Nie ma wątpliwości, co do zwycięskiej bramki na 2-1, zdobytej popisowym lobem przez Lewandowskiego w 43. minucie meczu. Znak zapytania rodzi natomiast sytuacja z 11. minuty spotkania, kiedy piłkę w pole karne wrzucił Reus a Lewy z obrotu próbował zgarnąć ją w stronę bramkarza. Piłka skozłowała na pozycji polskiego napastnika i wpadła do siatki gospodarzy. Powtórki wideo nie ujawniają wyraźnie, czy Lewandowski miał kontakt z piłką.

Budzącą komentarze sytuację z pierwszej połowy meczu rozwiała oficjalna strona Bundesligi. Uznała ona, że autorem kontrowersyjnego gola jest jednak Robert Lewandowski. Dwa gole Polaka na Coface Arena dały mu ostatecznie pozycję współlidera rankingu strzelców Bundesligi.

Przypomnijmy, że dwie bramki Lewandowski strzelił również w poprzedniej kolejce w wygranym 3-1 meczu z Greuther Fuerth. Tydzień wcześniej w spotkaniu z FC Augsburg także zaliczył dwa oczka. BVB wygrała wtedy także 3-1.

Bundesliga, 24 listopada 2012, 15:30 - Moguncja
Mainz 1-2 Borussia Dortmund